Köpek Göz Muayene Ücreti

Köpek Göz Muayene Ücreti

Köpek göz muayene ücreti gündemde olan konulardan birisidir. Köpekler evimizde ya da sokakta beslediğimiz can dostlarımız arasındadır. Size karşı olan sevgileri ile pozitif enerjiler yaymaktadırlar. Hatta belki hayattaki en sadık dostunuz bir köpektir. Sizi tamamen karşılıksız sever. Ama ne yazık ki köpekte de insan vücudunda olduğu gibi bazı aksaklıklar yaşanabilmektedir. Bunlardan biriside göz hastalıklarıdır.

Köpek göz muayene ücreti
Göz muayenesi olan bir köpek

Köpeğinizin herhangi bir göz sorunu yaşamasını önlemek adına düzenli olarak kontrol ettirmekte büyük fayda vardır. Bu sebeple köpek göz muayene ücreti hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. İnsanlarda göz problemleri daha çok gözlük ile çözülebilirken köpeklerde ne yazık ki bu mümkün değildir. O yüzden kontrollere daha bir özen gösterilmesi gerekmektedir. Kısaca köpeklerde en sık görülen göz rahatsızlıklarından bahsedelim;

Konjuctivit: Bu hastalık bakteriyel, viral ya da alerjik kökenli olabilmektedir. Hastalığın belirtileri, köpeğin gözlerini patileriyle ya da yere sürterek kaşımaya çalışması, akıntı, çapaklanma, kızarıklık, sık göz kırpma, huzursuzluk ve bazen de gözlerde şişmeyle karakterizedir.

  • Epifor (Aşırı Gözyaşı Akıntısı): Tüm köpek ırklarında görülebildiği gibi daha çok küçük ırklara mahsus bir göz hastalığıdır.
  • Katarakt: Bu hastalık gözün içindeki lens organının saydamlığını yitirmesiyle şekillenir. Her ne kadar yaşlı köpeklerin hastalığı olarak bilinse de özellikle metabolik hastalıklara bağlı olarak genç köpeklerde de görülebilir.
  • Göz Kuruluğu: Gözyaşı bezinin enfeksiyon ya da travmaya bağlı olarak yeterli miktarda gözyaşı üretememesi ile karakterizedir. Aşırı göz kırpma, göz kapaklarında şişme ve köpekte huzursuzluk genel semptomlar arasındadır.
  • Kiraz Göz: Bu hastalık özellikle Cane Corsa, Rottweiler, Boxer gibi ırklarda sıklıkla görülür. Hastalığın sebebi göz yaşı bezinin aşırı büyümesi ve üçüncü göz kapağını gözün dışına iterek belirginleştirmesi ile karakterizedir.
Köpek göz muayenesi ücreti
Göz muayene örneği

Dostumuzun gözlerindeki değişimleri takip etmek ve bakımlarını yapmak bizlerin sorumluluğundadır. Ara ara steril göz temizleme solüsyonları ile yapılacak göz temizlikleri riskleri azaltacaktır. Eğer bir köpek besliyorsanız mutlaka köpek göz muayene ücreti için bilgiye sahip olmalısınız.

  • Köpek göz muayene fiyatı 200-250 TL arasında değişmektedir.

Köpek mr fiyatları 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir