Kedi Karma Aşı Fiyatı

Kedi karma aşı fiyatı arama listesinde sıkça rastladığımız bir konudur. Kediler sokakta ya da evde beslediğimiz asil ve sıcakkanlı canlılardır. Bir kedinin başını okşamak onun çıkardığı mırıltı şeklindeki sesler insana tamamen pozitif enerji yüklemektedir. Bazılarının sokakta baktığı onlarca kedisi olabilmektedir. Kiminin de evde beslediği can dostları olmaktadır.

Kedi karma aşı fiyatı
Karma aşı uygulanan yavru kedi

Sokaklar ne yazık ki bu canlar için güvenli bir yer olmaktan çıkmıştır. Onları mümkün olduğunca korumak insanlık görevlerimizden birisidir. Bu sebeple baktığımız kedileri korumanın en temel ve ilk yolu aşılardan geçmektedir. Karma aşı mutlaka yapılması tavsiye edilen bir aşıdır. Çünkü tehlikeli birçok virüse karşı koruma sağlamaktadır. Bundan dolayı kedi karma aşı fiyatı için bilgi sahibi olmanızda fayda var.

Karma aşı tam olarak, kedilerin ölümcül hastalıklardan korunmasını sağlamak amacıyla yapılan hayati öneme sahip bir yöntemdir. Bu aşı sayesinde nezle, viral solunum yolu enfeksiyonları, kanlı ishal hastalığı, gençlik hastalığı gibi hastalıkların önüne geçilebiliyor. Bu canlar konuşup kendilerini ifade edemedikleri ve kendilerini tam koruyamadıkları için bu noktada görev bizlere düşmektedir. Özellikle de sokakta baktığınız canların hasta olma riskleri çok yüksektir. Karma aşı onlar için daha çok hayati önem taşımaktadır.

Kedi karma aşı fiyatı
Karma aşı uygulaması

Genel olarak gerekli olan tüm aşıları kedilerimize yaptırmamız olası durumları yüksek oranda engeller. Çok kısa süren bu işlemde kedinizin canı neredeyse hiç acımaz. Ama tabi daha veteriner kapısına girdikleri andan itibaren tıpkı küçük bir çocuk gibi çırpınmaya başlarlar. Zaten bu canlara ufak bir bebeğe bakar gibi bakmamız gerekmektedir. Sevgileri gerçekten paha biçilemez boyutlara ulaşmaktadır. 2023 senesinde veterinerlik ücretlerine de zam gelmiş bulunmaktadır. Ama endişe etmeyin karma aşı fiyatları hala uygun seviyededir. Bu yazımızın sonunda kedi karma aşı fiyatı ile ilgili bilgiyi öğrenmiş olacaksınız.

Kedi Karma Aşı Yan Etkileri

Kedi karma aşı yan etkileri ilk merak edilenler arasındadır. Hafif etkiler arasında ateş, halsizlik ve aşı bölgesinde şişlik görülür. Ciddi etkiler ise, nefes almada zorluk, kusma ve ishal gibi belirtiler yer alır. Bu nedenle kedinize aşı yaptırdıktan sonraki özellikle 2 saat kadar belirtileri iyi takip etmeniz gerekmektedir.

Kedi Karma Aşı Kaç Doz Yapılır?

Kedi karma aşı kaç doz yapılır? sorusunun yanıtını sizlerle paylaşacağız. Karma aşı genellikle iki doz şeklinde yapılmaktadır.

  • Kedi karma aşı 2023 fiyatı; 90 TL’dir.

Kedi kısırlaştırma fiyatları 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir