Rumkale Giriş Ücreti

Gaziantep’te gezilecek yer denildiğinde akla ilk gelen yerlerden birisi de Rumkale olmaktadır. Mükemmel bir doğal güzelliğe sahip bu mekan her sene birçok yerli ve yabancı turistin uğran noktası haline gelmiştir. Dolayısıyla Rumkale giriş ücreti de fazlaca merak edilmektedir. Yolculuğa çıkmadan önce bütçe hesaplaması yapan kişiler birçok fiyat bilgisinin güncel haline ulaşmak istemektedir. Bu nedenle gerekli kaynaklardan edindiğimiz tüm detayları bu yazımızda paylaşıyor olacağız. Konu hakkında sormak istediklerinizi yorum olarak bize iletebilirsiniz. Ekibimiz en kısa süre içerisinde size geri dönüş sağlayacaktır.

Rumkale giriş ücreti 2022
Rumkale giriş ücreti 2023

Gaziantep içerisinde yer alan Rumkale, Fırat Nehri ve çayın birleşiminde konumlanmıştır. Tarihi ise oldukça eskiye dayanmaktadır. Roma döneminde inşa edildiği tahmin edilen Rumkale birçok tarihi yapıya da ev sahipliği yapmaktadır. Kilise, manastır, su sarnıçları ve diğer eserler gerçekten de görülmeye değerdir. Ayrıca tepede bulunduğu için ziyaretçilerine panoramik bir manzara izleme imkânı sunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Rumkale giriş ücreti 2023 yılında da makul seviyede kalmaya devam etmektedir. Ekonominizi fazla zorlamadan buraya gelebilir ve muhteşem bir gün geçirebilirsiniz.

Rumkale ulaşım
Rumkale ulaşım

Rumkale, esasen bir yarım ada üzerinde bulunmaktadır. Dolayısıyla kara yolundan ulaşım sağlamak mümkün değildir. Gaziantep’te yer alan Kasaba köyü üzerinden tekneler kaldırılmaktadır. Bunlara binerek adaya ve kaleye ulaşmanız mümkündür. Benzer şekilde Şanlıurfa’ya bağlı olan Halfeti bölgesinden de bu turlar sık sık düzenlenmektedir. Kalkış saatlerini öğrenmek için ilgili firmalarla görüşmenizde fayda olacaktır. Bunun dışında ihtiyacınız olacak bilgilerden biri de Rumkale giriş ücreti olacaktır. Bu konuda da yaptığımız kapsamlı araştırmalar sayesinde sizlere bilgi vermekten mutluluk duyuyoruz.

Rumkale cam teras giriş ücreti 2022
Rumkale cam teras giriş ücreti 2023

Bu kale içinde bir de cam teras bulunmaktadır. Şeffaf bir taban üzerinde kalenin tüm güzelliklerini keşfetme şansı olmaktadır. Daha önce benzer bir yapıyı ziyaret etmediyseniz kesinlikle tavsiye ediyorum. Olağanüstü seviyede fotoğraflar çekebilir ve muhteşem anılar biriktirebilirsiniz. Bunları yapmadan önce ise Rumkale cam teras giriş ücreti konusunda inceleme yapmak isteyebilirsiniz. Gezinizi başlatmadan önce gunlukfiyat.com web sitemizi ziyaret edebilir ve 2023 yılına ait en güncel verileri görüntüleyebilirsiniz. Eklemek istediğiniz bir şey olursa yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

  • Rumkale giriş ücreti 2023 yılında 5 TL olarak belirlenmiştir. Kesin bilgi içermemektedir.
  • Rumkale’ye gitmek isteyenler tekne turu için ortalama 50 TL ödemektedir.

Laodikya giriş ücreti
Meryem Ana evi giriş ücreti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir