Meryem Ana Evi Giriş Ücreti

Meryem Ana evi giriş ücreti sıklıkla aranılan bir konudur. Özellikle de yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte keşif duygusu daha da artmaktadır. Gerek yıllık izin gerekse yaratılan herhangi bir zaman boşluğunda yeni yerler görmek keşfetmek isteriz. Bu göreceğimiz yerler birde tarihsel unsurlar içeriyorsa daha da meraklı bir hale gelmekteyiz. İzmir için kendinize bir rota oluşturduğunuzda listenizde muhakkak şirince ve Meryem Ana evi bulunmalıdır.

Meryem Ana evi giriş ücreti
Meryem Ana evi

Buranın tarihi dokusu yeni şeyler öğrenme zevki inanın bambaşkadır. Bundan dolayı Meryem Ana evi giriş ücreti hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Hazreti İsa Romalılar tarafından Kudüs’te çarmıha geldiğinde 33 yaşındaydı. Hz. İsa, son nefesini vermeden önce annesi Meryem’i, yakın arkadaşı Aziz Jean’a teslim eder. Aziz Jean, Meryem Ana için Kudüs’ün tehlikeli olabileceğini düşünerek, o zamanın ünlü kentlerinden Efes’e getirir (M.S. 33). Efes, Romalıların idaresinde olduğu için, Meryem’i, Bülbül Dağı’nın arka yamacındaki ormanda saklar ve bir ev yapar. Aziz Jean’ın, İncilini de burada yazdığı söylenir. Mezarı; Selçuk’taki Saint Jean Bazilikası içindedir. Meryem Ana’nın da 101 yaşına kadar yaşadığı ve mezarının Panayır Dağı’nın kuzey doğusunda olduğu rivayet edilmektedir. İşte hikayesi böyledir.

Meryem Ana evi giriş ücreti
Meryem Ana heykeli

Bütün dünya Hıristiyanları için kutsal bir yer olan Meryem Ana’da Katoliklerin dışında her dinden inanan dua ediyor, turistler de ziyaretlerini gerçekleştiriyor. Her sabah, normal günlerde saat 07.15, tatil ve bayram günlerinde 10.30’da ayin yapan Katoliklere isterlerse ziyaretçiler de katılabiliyorlar. Bu eve bir sene içerisinde 1 milyon ziyaretçi gelmektedir. Sizlerde görmek istiyorsanız öncesinde Meryem Ana evi giriş ücreti için fikir sahibi olmalısınız.

İzmir güzelliğiyle ve gezilecek yerleriyle ünlü bir yerdir. Size tavsiyem yaz ayında gelmeniz. Hem tarihi gezilerinizi gerçekleştirip hem de sıcak yaz gününde kendinizi Ege’nin eşsiz sularına bırakabilirsiniz. Gezilecek yerlerle ilgili bilgiye ve giriş ücretlerine sayfamızdan her zaman ulaşabilirsiniz.

Meryem Ana Evi Müze Kart Geçerli Mi?

Meryem Ana Evi müze kart geçerli mi? sorusunun cevabı merak edilmektedir. Ne yazık ki burada müze kart geçersizdir.

Meryem Ana Evi Hangi Günler Açık?

Meryem Ana Evi hangi günler açık? sorusu da en merak edilenlerdendir. Meryem Ana Evi yılın tüm zamanları hizmet verdiği gibi tüm günlerde de ziyarete açıktır. Ziyaret saatleri kış sezonunda 08:00 – 17:00 arasındadır. Yaz sezonunda ise sabah ziyaret başlangıcı 08:00 ve akşam 18:00 kapanış şeklindedir.

  • 2023 yılı Meryem Ana Evi giriş ücreti; Kişi başı: 15 TL. Otopark ücreti: 25 TL.

Yıldız parkı giriş ücreti
Quente Beach giriş ücreti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir