Köpek Çip Taktırma Fiyatı

Köpek çip taktırma fiyatı bu canları besleyenlerin en merak ettiği konular arasındadır. Pet mikroçip kayıp veya çalınan hayvanların bulunması için geliştirilmiş elektronik bir sistemdir. Deri altına yerleştirilen pirinç tanesi büyüklüğündeki çip, okuyucu cihaz ile taranarak iletişim bilgilerinize ulaşılır. Can dostumuzla keyifli vakit geçirmek için gezintiye çıktığımızda herhangi bir dalgınlıkla fark edemeyip yanımızdan uzaklaşabilirler. Ve bunun sonucunda ne yazık ki yollarını kaybedebilirler. Bu ciddi manada can sıkıcı bir durumdur. Onu bulabilmek adına gece gündüz uğraşır her yere ilanlar verirsiniz. Geceleri uyku tutmaz ve üzüntülü bir hal içinde olursunuz.

Köpek çip taktırma fiyatı
Çip takılan bir köpek

Fakat tüm bu olası durumları önlemek adına çok basit bir işlemle mikroçip taktırmanız tüm sorunları çözecektir. Köpeğiniz herhangi bir kişi tarafından bulunduğunda çipin okunması ile sizin iletişim bilgilerinize rahatlıkla ulaşılacaktır. Köpekler sadık canlardır fakat tıpkı küçük bir çocuk gibi etrafında gördükleri bir şeye ulaşmak adına siz fark etmeden yanınızdan ayrılabilir. Ya da sokağa çıkıp eve geri gelmeye alışkın bir köpeğiniz varsa dışarda başına üzücü durumlar gelebilir. Bu sebeplerle köpek çip taktırma fiyatı hakkında bilgi alıp en kısa sürede yaptırmanızda fayda bulunmaktadır.

Köpek çip taktırma fiyatı
Çip takma işlemi

Bunlar dışında ne yazık ki köpek çalınma olayları da bir hayli artmıştır. Cins bir köpeğiniz varsa onu çalıp satmak isteyen hırsızlar istemesek de varlar. Eğer böyle bir olay yaşarsanız ve eğer köpeğinizde mikroçip varsa bulunması çok daha kolay olacaktır. Çip sayesinde suçlularda gerekli cezayı alacaklardır. En iyisi köpek çip taktırma fiyatı konusunda biraz araştırma yapıp gidip taktırmanızdır. Mikroçip bir kez yerleştirildikten sonra yenilemeniz gerekmez. Evcil hayvanınız kaybolduğu takdirde sokak hayvanları bakımevlerinin ve veteriner kliniklerinin  tarama yaparak bulabilecekleri kalıcı bir numarası olacaktır.

Köpek Çipi Nereye Takılır?

Köpek çipi nereye takılır? sorusu akla ilk gelenler arasındadır. Herhangi bir enerji güç almadığı için radyasyon yaymaz ve hayvana da zararı yoktur. Prosedür çok basittir ve ameliyatlardaki gibi anestezi gerektirmez. Aşılamaya benzer bir işlemdir. Veteriner hekiminiz pirinç tanesi büyüklüğündeki çipi enjektör aracılığıyla çip takılacak hayvanın deri altına yerleştirir. Acı hissi iğne vurulması kadar olacaktır.

Köpeklere Çip Taktırmak Zorunlu Mu?

Köpeklere çip taktırmak zorunlu mu? sorusunun cevabı merak edilmektedir. Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türk Veteriner Hekimleri Birliği arasında imzalanan protokol sonucunda sahipli kedi, köpek ve gelinciklere mikroçip takma zorunluluğu getirilmiş bulunmaktadır.

  • Köpek mikroçip taktırma 2023 fiyatı;  150-200 TL arasında değişmektedir.

Köpek göz muayene ücreti
Köpek diş çekimi fiyatları 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir