Köpek Yıkama Ücreti

Köpek Yıkama Ücreti

Köpek yıkama ücreti özelliklede ev köpeği sahipleri tarafından incelenmektedir. En sadık dostumuz olan köpekler aynı insanlar gibi duygulara sahiptir. Fakat tek farkı sizi tamamen karşılıksız sevmesidir. Onların sevgisi saf, temiz duygulardan oluşmaktadır. Can dostumuzun tüm bakımlarını titizlikle gerçekleştiririz. Bizimle ömür boyu sağlıklı bir şekilde yaşaması için elimizden geleni yaparız.

Köpek yıkama ücreti
Yıkanmakta olan bir köpek

Duygularını, acılarını insanlar kadar ifade edemedikleri için onlara karşı daha bir hassas oluruz. Yeme, içme, uyuma gibi temel ihtiyaçlardan sonra ki en gerekli işlem yıkanmaktır. Tıpkı insanlar gibi köpeklerinde yıkanmaya kirlerinden arınıp rahatlamaya ihtiyaçları vardır. Tabi insan duşu kadar sık değildir. Özellikle de yaz aylarında köpeklerin ayda bir kez yıkanması onlar için iyi olacaktır. Köpekler cüsseleri ve tüylerinin çok olması sebebiyle uzun süre yıkanmadıklarında ağır bir koku oluşur. Tek yolu güzel bir banyodur. Fakat öncesinde köpek yıkama ücreti için fikir sahibi olmalısınız.

Eğer küçük ırk bir köpeğiniz varsa ve uyumlu bir yapıdaysa evde de yıkayabilirsiniz. Ama onun dışında köpeğinizi evde yıkamak size belki de saatler harcatabilir. Duş tekneniz köpek yıkamak için yeterli olmayabilir. Tüm imkanlar mevcut olsa dahi gerçekten zahmetli bir iştir. Her yer su ve tüy olur. Bir de yıkandıktan sonra kendi başınıza kurutmanızda bir hayli zor olacaktır. Köpek içgüdüsel olarak ıslak olduğu için silkelenecektir ve her yer batacaktır. İşte köpeğinizi yıkamak, kurutmak, etrafı temizlemek gibi işlemler saatlerinizi alır. Gün sonunda baya bir yorulmuş olursunuz.

Köpek yıkama ücreti
Yıkanması gereken bir köpek

Tüm bunlar yerine en güzeli bir veteriner ya da pet kuaföre gidip bu işlemi uzman bir ekibe bırakmanız sizin için en iyisi olacaktır. Bu yerler köpek yıkama işlemi için özel olarak tasarlanmıştır. Köpeğiniz banyo keyfi yaparken sizde kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Tabi öncesinde köpek yıkama ücreti hakkında güncel bilgiyi öğrenirseniz bütçeniz için daha kolay olacaktır.

Köpeğinizi tuvalet ihtiyacı için ya da gezinmesi için dışarı çıkardığınızda fark etmeden çamura girebilir. Veya daha farklı bir şekilde kirlenebilir. Eve girmeden önce düzenli olarak gittiğiniz bir merkezde hemen yıkatabilirsiniz.

Köpek Ne Kadar Sıklıkla Yıkanmalı?

Köpek ne kadar sıklıkla yıkanmalı? sorusunun cevabını muhakkak bilmeniz gerekmektedir. Yaz aylarında 3-4 haftada birken soğuk almaması için kış aylarında 6-8 haftada bir kez yıkanmaları gerekir. Eğer köpekler bu aralıklardan daha sıklıkla yıkanırsa tüylerin canlılığı gidecektir ve sağlık sorunları ortaya çıkacaktır.

  • Veteriner Köpek Yıkama Fiyatları ortalama olarak 150-300 TL arası değişir. Köpeğin büyüklüğü ve ırkı bu değişikliğin en büyük nedeni olmaktadır. Ve seçilen merkezde bu konudaki değişikliğin sebebi olmaktadır.

Köpek doğum fiyatları 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir