Kedi Traş Fiyatları

Kedi Traş Fiyatları

Kedi traş fiyatları güncel olarak araştırılmaktadır. Evde beslediğimiz evcil hayvanlar bizim can dostumuzdur. Onun tüm ihtiyaçlarını eksiksiz ve özenli bir şekilde tamamlamak istersiniz. Çünkü hem hassaslardır hem de kendilerini ifade edemezler. Bu noktada onlara bakan sahipleri ufak bir bebeğe nasıl davranılıyorsa öyle hassas davranırlar. Onlar çoğu zaman en yakın arkadaşınız olmaktadır. Konuşamasalar da sevgilerini çok güzel bir şekilde gösterirler. Kedilerse şüphesiz en iyi ev arkadaşlarından birisidir.

Kedi traş fiyatları
Traş edilmiş bir kedi

Kedi deyince akla ilk önce temizlik gelmektedir. Çünkü öz bakımlarını çok titiz bir şekilde yaparlar. Kirli suyu içmezler. Tuvaletlerini yapınca üzerlerini kapatırlar. Kısacası böylesine asil ve kendisini bilen bir hayvana son derece hassas davranmak gerekir. Kedi traşı da öz bakımlarının baş maddelerinden bir tanesidir. Bundan dolayı kedi traş fiyatları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Kediler yalanarak kendilerini temizlemeye uzunca bir vakit ayırırlar ve bu sırada bir sürü tüy yutarlar. Bu da iç organlarına zarar vermektedir. Hatta çoğu zaman bu tüyleri kusma yoluyla vücuttan atarlar. Yazın sıcak aylarda uzun ve çok sayıda ki tüyleri kedileri ciddi manada bunaltır. Ve bahar aylarıyla birlikte çok fazla tüy dökerler. İşte bu noktada devreye traş girmektedir.

Kedi traş fiyatları
Traş edilmekte olan bir kedi

Evde beslediğimiz bu canlar tabi ki her haliyle kabul edilir. Fakat tüy dökümünün çok fazla olduğu aylar tüm kıyafetlerinizde hatta bazen yediğiniz yemeklerde bile tüylere rastlarsınız. En iyi yöntem veterinere götürüp traş ettirmektir. Hem kediler baya bir rahatlarlar hem de sizler derin bir oh çekersiniz. Özelliklede ufak bebeğin olduğu evlerde tüylerin her yerde olması bazı alerjik durumları öne çıkarabilmektedir. Kendi bebeğinin ve can dostunun bir arada mutlulukla sağlıklı bir şekilde yaşamasının yolu traştan geçer. Ama öncesinde kedi traş fiyatları konulu yazımızdan bilgi almalısınız.

  • Kedi 2022 traş fiyatları genel olarak ortalama 150-200 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu rakam gidilecek olan merkeze göre değişebilmektedir.

Kedi Traşı Ne Zaman Yapılmalı?

Kedi traşı ne zaman yapılmalı? sorusu da ilk akla gelenlerdendir. Kedi dostlarımızın tüyleri genellikle yoğun tüy döktükleri yaz mevsiminde yapılır. Tüylerinin tıraş edilmesi, aynı zamanda yaz aylarını daha ferah geçirmesini sağlamaktadır.

Diğer konularımıza da göz atabilirsiniz;

Kedi tırnak kesimi kaç TL?
Scottish fold aşı fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir