Kedi Pansuman Ücreti

Kedi pansuman ücreti gündemde olan bir konudur. Kediler evde veya sokakta severek baktığımız canlardan birisidir. Yaptıkları türlü oyunlar, sevecenlikleri insana pozitif enerji vermektedir. Bizlere muhteşem bir ev arkadaşlığı yaparlar. Fakat zaman zaman ne yazık ki üzücü kazalar yaşayabilmektedirler. Bunlar bazen ufak tefek şeyler bazen de daha ciddi durumlar olabilirler.

Kedi pansuman ücreti
Pansumanı yapılmış bir sokak kedisi

Fakat her ne olursa olsun ufak bir yara bile enfeksiyon sebebi olabilmektedir. Enfeksiyon ise çok ciddi hasarlara sebep olabilmektedir. Bunlara sebebiyet vermemek adına kedinizin yaralarını önemsemeniz gerekmektedir. Açık yarayı evde tedavi etmek büyük riskler almak demektir. Lakin kedi pansuman ücreti hakkında bir bilgi sahibi olursanız işiniz kolaylaşır. Yaralanma durumlarını işin uzmanı olan veterinerlere bırakmanız gerekmektedir.

Yara tamamen iyileşinceye kadar gerekli tüm işlemler veteriner hekiminiz tarafından gerçekleştirilir. Can dostlarımız dertlerini bizlere anlatamazlar. Onların durumlarını yakınen titizlikle takip etmemiz gerekmektedir. Kendilerini olası kazalardan ne yazık ki çok koruyamazlar. İnsanlarında yaşadığı gibi sağlık sorunları başlarına gelebildiği için kedi pansuman ücreti için bilgi sahibi olmanızda fayda bulunmaktadır.

Kedi pansuman ücreti
Pansumana gelmiş bir kedi

Bunun dışında sadece evde beslediğimiz kediler değil, sokakta da düzenli olarak baktığımız canlar bulunabilmektedir. Onların yaralanma durumları sokakta yaşadıkları için daha söz konusu olmaktadır. Ve yine dışarda yaşadıkları için yaralarının enfeksiyon kapma riski çok daha yüksektir. Bundan dolayı, böyle bir durumla karşılaştığınızda vakit kaybetmeden veterinere gitmenizi tavsiye ediyoruz. Kediniz kazalardan dolayı yaralanmalar dışında geçirmek zorunda olduğu operasyonlar sonrasında da pansumana ihtiyaç duyar. Dikişlerinin mikrop kapmaması büyük bir önem arz etmektedir. O yüzden ameliyat sonrası pansumanlarını da kesinlikle veterinere bırakmalısınız.

Kedi Yaraları Nasıl Tedavi Edilir?

Kedi yaraları nasıl tedavi edilir? sorusu merak konusudur. Ölü doku yara bölgesinden uzaklaştırılır. Yara serum yardımıyla yıkanıp temizlenir. Enfeksiyon riskini minimuma indirmek için antibiyotikli krem uygulamaları veya sistemik antibiyotik kullanımı yapılır. Minik dostlarımızın yara bölgesini açık bırakmak pek mümkün olmadığından güzel bir şekilde sargı bezi ile sarılır.

Ekibimiz sizlere her zaman en güncel fiyatları sitemizde sunmaya devam edecektir. İletmek istediğiniz bir şey olduğunda yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz.

  • Kedi pansuman 2023 yılı fiyatı; 120 TL olmaktadır.

Kedi sezeryan ücreti
Kedi iç dış parazit aşısı fiyatı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir