Köpek Kuduz Aşısı Fiyatı

Köpek Kuduz Aşısı Fiyatı

Köpek kuduz aşısı fiyatı her köpek sahibinin mutlaka bilmesi gereken bir konudur. Can dostumuzun hiçbir zaman hastalık kapmasını istemeyiz. Onları çokça severiz tüm ihtiyaçlarını titizlikle karşılamaktayız. Her ne kadar evde de baksak dışarıya gezintiye çıktığında veya bir veteriner kontrolünde başka canlılarla da temas ettiği için çeşitli enfeksiyonu kapabilirler. Kuduzda bunlardan bir tanesidir.

Köpek kuduz aşısı fiyatı
Kuduz aşısı olacak köpekler

Kuduz enfekte hayvanların tükürüğünden, yani salyasından insanlara yayılan ölümcül bir virüstür. Bu virüs  genellikle ısırma yoluyla diğer canlılara bulaşır. Ciddi manada tehlikeli olan bu hastalık için yapmanız gereken tek şey düzenli olarak aşı yaptırmaktır. Fakat öncesinde köpek kuduz aşısı fiyatı için bilgi sahibi olmalısınız. Kuduz için geliştirilen aşıyı öncesinde yaptırmak olası kötü durumlardan korunmanızı sağlar. 

Evde beslediğiniz köpeklerde kuduz ihtimali daha düşüktür. Ama dışarda gezinirken eğer bir sokak köpeği sizi ısırırsa hemen en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz gerekmektedir. Hiç hafife alınmayacak ve sonu kötü bitebilen bir hastalık olduğu için önlem almak en doğrusudur. Fakat öncesinde köpek kuduz aşısı fiyatı için bilgi sahibi olursanız işiniz daha kolaylaşır.

Köpek kuduz aşısı fiyatı
Kuduz aşısı olmuş bir köpek

Hayatımızı paylaştığımız can dostumuz olan köpekler insana en sadık canlılardan bir tanesidir. Hatta dostunuza bazen kendinizden bile daha çok bakarsınız. Yeme, içme, tuvalet ihtiyaçlarını takip ettiğiniz gibi aşılarını da sıkı bir halde takip etmeniz gerekmektedir. Bu aşılar olmasaydı can dostlarımız birden fazla hastalığa yakalanabilirdi.

Köpeklere Kuduz Aşısı Ne Zaman Yapılmalı?

Köpeklere kuduz aşısı ne zaman yapılmalı? öğrenilmesi gereken ilk sorulardandır.

Yavru köpeklerde aşılama takvimi yavru köpekler 6-8 haftalık olduklarında başlar. Kuduz aşısı genellikle köpek ilk 12 haftayı tamamladığında; yaşamın 3. – 4. aylarında yapılır. Kuduz aşısı yetişkinlik döneminde yılda bir kez tekrarlanır.

Köpeğe Kuduz Aşısı Yapılmazsa Ne Olur?

Köpeğe kuduz aşısı yapılmazsa ne olur? Köpeğin aşı ile korumaya alınmaması halinde insanlara ve kendi türüne hastalık bulaştırması kaçınılmaz olur. İnsanlara bulaştırdığı hastalıklar doğrudan hastalığa neden olabileceği gibi başka hastalıkların ortaya çıkmasında aracı görevi de görebilir.

  • Kuduz aşısı ortalama 90-150 olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Köpek kırık ameliyatı ücretleri 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir