Kedi Tırnak Kesimi Kaç TL?

Kedi Tırnak Kesimi Kaç TL?

Kedi tırnak kesimi kaç TL? sorusu sıkça akıllara gelebilmektedir. Sizin de sahiplendiğiniz bir kediniz varsa cinsi ne olursa olsun bakımlarını yapmanız gerekir. Aksi halde istenmeyen durumlarla karşılaşmanız olasıdır. Aslında kediler kendi bakımlarını yapabilecek yeteneğe sahiptir. Ancak bunun için dışarı çıkabiliyor olması gerekir. Eğer ev içinde yaşayan bir dostunuz varsa tırnak kesimini düzenli şekilde uygulamak lazımdır. Dolayısıyla veteriner tercih edilmesi halinde ne kadar ücret ödenebileceği merak konusu olmaktadır. Bu yazımızda sizlere 2022 yılına ait ortalama fiyat detaylarını aktaracağız.

Kedi tırnak kesimi kaç TL?
Kedi tırnak kesimi kaç TL?

Özel bir makas temin ederek evde kendiniz de kedinizin tırnaklarını kesebilirsiniz. Ancak bunu yaparken çok dikkatli olmak gerekmektedir. Tırnak altında kalan bölgeler insanlarda olduğu gibi hayvanlarda da çok hassastır. Yanlış bir hamlede hem canı yanabilir hem de sizlerde ufak hasarlar bırakabilir. Böyle bir işlem için kendinizden emin olamıyorsanız en iyi yöntem veterinere gitmektir. Öncesinde de kedi tırnak kesimi kaç tl? konusuna göz atabilir ve ne kadar para harcamanız gerektiğini hesaplayabilirsiniz. Kedinizi güvenli ve profesyonel ellere teslim ederek gönül rahatlığıyla tırnaklarını kestirebilirsiniz.

Kedi tırnak kesimi ücreti
Kedi tırnak kesimi ücreti

Günümüzde birçok veteriner dükkanı bulunabilmektedir. Kedi ve köpek gibi pek çok evcil hayvanın sorunlarıyla ilgilenmektedirler. Kedi tırnak kesimi de bu hizmetlerden birisi olmaktadır. Kendiniz vakit bulamıyor ya da bu konuda yetkin olmadığını düşünüyorsanız en sağlıklı yöntem veterinerinize götürmek olacaktır. Bunun için de kedi tırnak kesimi ücreti hakkında bilgi almak isteyebilirsiniz. Yakınımızda bulunan kurumlarla iletişime geçerek sizlere bu bilgiyi ayrıntılı bir şekilde aktarmaktayız. Sormak istedikleriniz olursa yorum kısmından bize iletebilirsiniz. En kısa sürede geri dönüş sağlıyor olacağız.

  • Kedi tırnak kesimi fiyatı 2022 yılında 75 TL olarak belirlenmiştir. Bu rakam alt taban olarak geçerlidir. Gidilecek veterinere göre değişkenlik gösterebilir.

Kedi Tırnak Kesimi Ne Zaman Yapılır?

Erişkin kedilerde tırnak uzunluğuna bakarak bunu anlamak oldukça kolaydır. Ayrıca bol bol etrafı tırmalamasından da anlaşılabilmektedir. Mobilyalarınızda ve eşyalarınızda derin izler görmeye başladıysanız zamanı gelmiştir diyebiliriz. Fakat işlem yavru kedi için yapılacaksa biraz daha dikkatli olmak gerekir. Çünkü tırnakları henüz gelişim aşamasındadır ve hemen kesmek önerilmemektedir. Patili dostunuz 1 aylık olduktan sonra veterinerinize danışabilirsiniz. Çok yüksek ihtimalle tırnak kesimine onay verecektir.

Scottish fold aşı fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir