Köpek Katarakt Ameliyatı Fiyatı

Köpek katarakt ameliyatı fiyatı sıkça gündeme gelmektedir. Köpeklerin gözleri yapısal olarak insanların gözlerine benzemektedir. Köpeklerin gözlerinde de göz bebeği, kornea ve göz içi mercekleri gibi yapılar bulunmaktadır. Bundan dolayı göz hastalıkları da insanların yaşadıklarına benzer nitelik taşır. Köpeklerde katarakt; göz merceklerinin saydamlığını yitirmesi ile ortaya çıkan bir hastalıktır. Tedavi edilmezse sonu ne yazık ki körlüğe gitmektedir.

Köpek katarakt ameliyatı fiyatı
Katarakt olmuş bir köpek

Katarakt tüm köpeklerde görülebilir ancak bazı ırklarda katarakt gelişimine daha sık rastlanmaktadır. Bichon Frise, French Bulldog, Labrador Retriever, Siberian Husky, Poodle, Cocker Spaniel ve American Staffordshire Terrier gibi köpek cinsleri bu göz hastalığına daha yatkındır. Özellikle bu ırklara sahipseniz köpek katarakt ameliyatı fiyatı hakkında bilgiye sahip olmalısınız. Özenle baktığımız ve de bizlere en yakın dost olan bu canların sağlık durumlarını iyi takip etmek en önemli görevlerimizdendir. Kendilerini ifade edemeyecekleri için herhangi bir sağlık problemi yaşadığında biz dikkat etmezsek ne yazık ki fark edilemez.

Köpek katarakt ameliyatı fiyatı
Katarakt oluşumu başlamış bir köpek

Bizlerle beraber upuzun yıllar yaşamaları en büyük arzumuzdur. Sadık olmaları ile bilinen bu canlar sizi koşulsuzca sevecektir. Fakat onlarda da bizler gibi sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır. En çok görüleni ise göz problemleri olmaktadır. Bu sebeple köpek katarakt ameliyatı fiyatı için fikir sahibi olmalısınız. Bizler yazımızın sonunda en güncel hali ile sizlere sunuyor olacağız. Dilediğiniz konuyu yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz sıkı bir çalışma ile her daim sizleri doğru yönlendirecektir.

Köpeklerde Katarakt Belirtileri

Köpeklerde katarakt belirtileri akla ilk gelenlerdendir. Göz renginde değişiklik, göz bebeği boyutunda veya şeklinde farklılaşma, göz bebeklerinde bulanıklaşma, sakarlıklarda artış, loş ışıklı alanlarda eşyalara çarpma, atlama veya tırmanma gibi eylemlerden kaçınma, tanıdık insanlara tepki vermeme, gözlerde sulanma gibi semptomlar köpeklerde katarakt belirtileri arasında yer alır. Bu belirtiler fark edildiğinde köpeklerin veteriner hekimlerce muayene edilmesi ve belirtilere neden olan faktör doğrultusunda tedavi seçeneklerinin değerlendirilmesi gerekir.

Köpeklerde Katarakt Kaç Yaşında Olur?

Köpeklerde katarakt kaç yaşında olur? konusu da merak edilmektedir. Köpeğiniz sekiz ya da dokuz yaşına bastığı zaman yaşlı olarak sınıflandırılacaktır. Bu sebeple, köpeğinizin geçirebileceği herhangi bir sağlık sorunu yaşlı insanların geçirdiklerinden pek farklı olmayacaktır. Katarakt, hem yaşlı insanların hem de yaşlı köpeklerin geçirdiği bir sağlık sorunudur.

  • Köpek tek göz katarakt ameliyatı 2023 fiyatı; 2000 ile 3500 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Köpek göz muayene ücreti
Kedi göz muayene ücreti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir