Köpek Doğum Fiyatları

Köpek Doğum Fiyatları

Köpek doğum fiyatları en çokta evcil köpek sahipleri tarafından merak edilmektedir. Evde baktığımız bu canlara bazen kendimizden daha fazla özen gösteririz. Çünkü onlar hayatımıza eşlikçi en sadık canlılardır. İnsan dostlarınızdan bazı kötü hareketler görebilirsiniz. Fakat hayvanlar sizi tamamen karşılıksız sevecektir. Tek amaçları sevginizi hissetmek sizinle beraber oyunlar oynamaktır. Tabi bu en çok köpekler için geçerlidir. Kediler kendilerini eğer isterlerse sevdirirler. Ne yazık ki yapıları böyledir.

Köpek doğum fiyatları
Yeni doğum yapmış bir köpek

Evde beslediğiniz köpeğinizin çiftleşme zamanı geldiğinde sizin içinde heyecanlı bir süreç başlar. Çünkü sevdiğiniz köpek dostunuzun anne olması, sevginizin katlanacağı anlamına gelmektedir. Kediler hamilelik sürecini ve doğumu aksi bir durum olmadığı sürece genellikle rahat geçirirler. Ama köpekler daha ağır ve daha çok sayıda bebek dünyaya getirdiği için hamilelik ve doğumda yardıma ihtiyaç duyabilirler. Özelliklede küçük ırk köpeklerde doğumu veterinerde yaptırmak sağlıkları için oldukça önemlidir. Sizin de hamile bir can dostunuz varsa köpek doğum fiyatları hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalısınız.

Bazı köpek hamileliklerinde bebek sayısı fazla olduğunda yavrular için de anne içinde tehlike arz edebilmektedir. Bu sebeple doğumun sezaryen şeklinde uzman bir veteriner hekim tarafından yapılması en doğru olanıdır. Ne annenin ne de bebeklerin zarar görmesini hiç istemeyiz. İnsanlar gibi hayvanlarında acı duygusu olduğu için dertlerini size mutlaka göstereceklerdir.

Köpek doğum fiyatları
Doğum yapmış bir anne köpek

Doğum belirtilerini sıkıca takip ederek veteriner onayı ile evde de yaptırabilirsiniz. Zaten gerekli her şeyi doğaları gereği normal şekilde ilerleteceklerdir. Fakat sizin de yardımınızla daha kolay olabilir. Ama doğum esnasında herhangi bir sıkıntı hissettiğinizde hemen götürebileceğiniz bir veterineriniz olması gerekmektedir. Lakin bundan önce köpek doğum fiyatları için fikir sahibi olmak bütçeniz açısından avantajlı olacaktır. Hazırlıklı olup olası durumlar için parasını kenarı ayırabilirsiniz.

Köpeklerde Doğum Belirtisi Nasıl Anlaşılır?

Köpeklerde doğum belirtisi nasıl anlaşılır? ilk öğrenilmesi gereken konulardandır. Doğumun her an başlayabileceğini gösteren belirtiler huzursuzluk, sık idrara çıkma ihtiyacı, hızlı soluk alıp verme ve “yuvasını” kazmadır. Çoğunlukla vajinadan koyu yeşil bir akıntı olacaktır.

  • Köpek doğum ücreti tekniğine göre değişmekle beraber 2300-3100 TL arasındadır.

Köpek kırık ameliyatı ücretleri 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir