Köpek Kırık Ameliyatı Ücretleri

Köpek Kırık Ameliyatı Ücretleri

Köpek kırık ameliyatı ücretleri hayvan severler tarafından incelenmekte olan bir konudur. Hayvanlar bakıma ihtiyaç duyan canlılardır. Yeme, içme, uyuma gibi temel eylemleri kendileri yapabilseler de bir sağlık sorunları olduğunda başlarının çaresine ne yazık ki bakamazlar. Bu noktada devreye hayvan sever insanlar girmektedir. Zaten merhametli olan her kişi imkanları dahilinde zor durumda olan bir canlıya seve seve yardım eder. Köpekler evde ve sokakta sevgiyle baktığımız hayvan dostlarımızdan bir tanesidir.

köpek kırık ameliyat ücretleri
Bacağı kırılmış olan bir köpek

Gerek ev yaşamında gerekse sokakta yaşayan köpekler bazı üzücü kazalar yaşayabilmektedir. Araba çarpması, yüksekten düşme gibi durumlarda vücudunun bazı noktalarında kırıklar meydana gelmektedir. Ve çoğunluğu ameliyat ile düzelmektedir. İnsandaki gibi alçıya alma durumu pek mümkün olamamaktadır. Bu sebeple ameliyat ve daha sonra bandaj ile sorun çözüme kavuşur. Sizin de beslediğiniz bir köpek varsa köpek kırık ameliyatı ücretleri hakkında bilgiye sahip olmalısınız. Uzman veteriner hekimler tarafından en zor kırıklar bile tedavi edilebilir.

Köpekler size hayat yolculuğunuzda eşlik edecek en sadık canlılardandır. Siz ona sevginizi verdiğiniz an kat ve katıyla karşılık verecektir. Sizin işten dönüş saatinizi gözleyecek eve geldiğinizde sevinçten türlü türlü oyunlar yapacaktır. Hatta bazı komutları öğretebilirsiniz. Eğer evde bir bebeğiniz varsa köpeğinizle beraber sevgi dolu bir şekilde büyüyecektir. Ama insan hayatında olduğu gibi onlarda kırık vb. sağlık sorunları yaşayabiliyorlar. Yaşları ilerledikçe kemikleri daha da zayıflamaktadır. Bundan dolayı daha bol kalsiyum almaları daha sağlıklı beslenmeleri çok önemlidir. Olası durumlarda köpek kırık ameliyatı ücretleri için ortalama bir fikir sahibi olmakta fayda vardır.

köpek kırık ameliyat ücretleri
Kırık ameliyatı geçirmiş bir köpek

Sadece ev köpekleri için değil. Sokakta beslediğiniz onlarca köpek olabilir. Sokak köpeklerinin ne yazık ki yaralanma riskleri daha fazladır. Çünkü sokaklar, caddeler arabalarla doludur. Araba çarpması sıklıkla yaşanan bir durumdur. Bu kazalarda en çok kırık ile sonuçlanır. Bu canlar insanlar kadar bilinçli ve dikkatli olamadığı için talihsiz durumlar daha çok söz konusudur. Lakin merhamet sahibi kişiler tarafından veterinerde tedavileri yapılmakta ve sağlıklarına kavuşmaktadırlar.

Köpek Bacak Kırığı Ne Kadar Sürede İyileşir?

Köpek bacak kırığı ne kadar sürede iyileşir? sorusu akla ilk gelen sorulardan olmaktadır. Köpeklerde kırığın iyileşme süresi 4 ile 6 hafta arasında değişkenlik gösterir. Eğer doğru bir şekilde tedavi ettirilmezse veya tedavi süresince köpek ters bir harekette bulunursa kırığın kaynaması çok daha uzun sürecektir.

  • Köpek kırık ameliyatı ücretleri kırığın durumu ve yerine göre değişmekle beraber 1700-3350 TL arasındadır.

Kedi kırık ameliyatı ücreti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir