Bim Bamya Fiyatı

İçindekiler

Bim Bamya Fiyatı

Marketler arası kıyaslama yapmak isteyenler Bim bamya fiyatı konusunu merak ediyor. Bamya esasen bir yaz sebzesidir. Başka mevsimlerde bulabilmek neredeyse imkansızdır. Bu konuyu düşünen Bim yetkilileri dondurulmuş halini satmaya karar verdi. Bunu yaparken de fiyatının düşük kalması için kendisi ürettirmektedir. Mutfağım dondurulmuş bamya sayesinde yılın her günü bu lezzetten mahrum kalmıyorsunuz. Hem de fiyatı nedeniyle bütçenizi zorlamanıza gerek kalmıyor. Size en yakın mağazaya giderek sepetinize ekleyebilirsiniz.

Bim bamya fiyatı
Bir tabak kızarmış bamya.

Bim Mutfağım bamya ile yemek yapmak son derece pratiktir. Donuk olsa dahi çözdürmenize gerek yoktur. Hatta bunu yaparsanız besin değerlerini kaybetmektedir. Şimdi kısaca tarifini ileteyim. Birinci olarak bir tencereye salça, zeytinyağı ve soğanları koyarak kavuruyoruz. Sonrasında içerisine limon suyu ekliyoruz. Eğer bulabilirseniz koruk suyu daha lezzetli yapıyor.  İkinci olarak tencereye sıcak su ekliyoruz. Kaynayan suya uygun fiyatlı Bim bamyalarını atıyoruz. Yaklaşık 45 dakika içinde yemeğimiz hazır hale geliyor.

Bamya çoğu kişi tarafından sevilen bir gıdadır. Bence her hali muazzam derecede güzel olmaktadır. Belki çok duymamış olabilirsiniz ama salata olarak da tüketilmektedir. Bunun için Mutfağım bamya paketini açarak haşlayalım. Yeteri kadar yumuşadıktan sonra bir kaseye alalım. Üzerine rendelenmiş sarımsak, soğuk sıkım zeytinyağı ve az miktarda ceviz koyalım. İyice karıştırdıktan sonra salatamızı afiyetle yiyebiliriz. Tüm bunları uygulamadan önce Bim bamya fiyatı yazısına göz atmanızda fayda olacaktır.

Bim kuru bamya fiyatı
Bamya ile yapılan harika bir salata.

Bim’de satılan bir diğer çeşit ise kuru bamya oluyor. En çok satın alınma nedeni ise çorbası olmaktadır. Konya’dan çıkarak tüm ülkeye yayılan kuru bamya çorbasını siz de evde deneyebilirsiniz. Yine haşlama yaptığımız bamyaları bir kaba alıyoruz. Etleri geniş tencereye koyup suyunu salmasını bekliyoruz. Sonra soğan, su ve Bim kuru bamya ekliyoruz. İşte bu kadar kolay! Siz de Bim kuru bamya fiyatı sayesinde kolayca uygulayabilirsiniz. Sormak istedikleriniz olursa yorum olarak yazmanızı rica ediyorum. 2022 yılına ait tüm ayrıntıları paylaşmaya devam ediyorum. Şimdi de Bim bamya fiyatı konusuna değinelim.

  • Bim Mutfağım dondurulmuş bamya fiyatı 2022 yılında 15,85 TL’dir. Ağırlığı 450 gramdır.
  • Bim Kuru Bamya fiyatı ise 18 TL’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir