Bim Fındık Fiyatı

Bim Fındık Fiyatı

Bim fındık fiyatı en merak edilen kuruyemişlerden birisi arasındadır. Fındık ülkemizde Karadeniz bölgesinde yetişen çokça tüketilen bir kuruyemiştir. Fındığın sağlığa olan yararları sayamayacak kadar çoktur. Yağlı bir tohumdur. E vitamini başta olmak üzere vitamin ve mineraller bulunan fındıkta, protein ve karbonhidrat bakımından da zenginlikten bahsedilebilir. Pek çok gıdanın günlük alınması gereken miktarı tek başına karşıladığını da söyleyebiliriz. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki fındık yağının bitkisel yağların hemen arkasından en sağlıklı yağ olarak anıldığını da söyleyebiliriz.

Bim fındık fiyatı
İç fındık görüntüsü

Bim market kuruyemiş grubunda Simbat markanın satışını yapmaktadır. Aktüel olarak farklı markalarda zaman zaman gelebilmektedirler. Simbat, kalitesi yüksek ve sevilerek tüketilen bir markadır. Özel kilitli ambalaj sayesinde de aldığınız ürünün daha uzun süre tazeliğini koruyabilirsiniz.  Fındık ne yazık ki fiyatı biraz yüksek bir gıdadır. Ama Bim market sayesinde bütçenize uygun şekilde satın alabilirsiniz. Fakat öncesinde sitemizden Bim fındık fiyatı hakkında bilgi almanız size birçok avantaj sağlar. Bütçenizi planlayarak markete giderseniz daha tasarruflu olursunuz.

Fındık çiğ ya da kavrulmuş olarak tüketilebilir. Bunu istediğiniz şekilde tercih edebilirsiniz. Biraz fındığın faydalarından bahsedecek olursak;

  1. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir. Fındık yağı E vitamini açısından zengin bir kaynaktır.
  2. Tokluk Hissi Verir.
  3.  Sinirleri Sağlamlaştırır.
  4. Beyin Sağlığını Korur.
  5. Diyabet Riskini Azaltır.
  6. Kolestrolü Düşürür.
  7. Kansere Karşı Korur.
  8.  Kabızlığı Önler.

Böylesine yararlı bir gıdayı gidip almadan önce Bim fındık fiyatı ile ilgili bu yazımızın sonunda bilgi sahibi olacaksınız. Fındıktan bu kadar bahsetmişken basit, pratik bir tarif vermek istiyorum;

Fındıklı kek; 3 yumurta ve 1 su bardağı şeker çırpılır, içerisine 1 su bardağı yağ, 1 su bardağı süt eklenir tekrar karıştırılır. Daha sonra 3 su bardağı un, kabartma tozu, vanilya ve Bim Simbat fındık kırılmış şekilde eklenir. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 35-40 dakika pişirilir.

Bim fındık fiyatı
Bir diğer fındık görüntüsü

Fındığın kullanım alanı çok fazla genişlemiştir. Buna örnek olarak; fındık ezmesi, fındıklı çikolata, fındık ezmesi ve benzeri gibi pek çok sevilen gıdanın içerisine girmiştir. Gıda sanayisinde de yeri büyüktür. Çoğu gıda üreticisi hammadde olarak kullanabilmektedir. Gelen zamlarla birlikte fiyatı da bir hayli artmıştır. Bu sebeple Bim 2022 fındık fiyatı çok araştırılmaktadır.

İki şekilde satışı mevcuttur. Bunlar kabuklu ya da iç fındıktır. İç fındık daha çok tercih edilir. Çünkü kullanıma direk hazırdır herhangi bir ön işlem istemez. Bundan dolayı Bim Simbat fındık içi fiyatı daha çok aranmaktadır. Dilediğiniz an Bim raflarında bu ürünü bulabilirsiniz.

Bim Fındık Kaç Gram?

Bim fındık kaç gram? sorusu merak edilmektedir. 150 gramlık özel kilitli paketlerde satışı yapılmaktadır. Bize göre gramajı günlük tüketim için gayet uygundur.

Bim Fındık Ne Kadar?

Bim fındık ne kadar? konumuza gelecek olursak; her daim en güncel fiyatları sitemizde sizlere sunmaktayız. Fiyatlar şöyledir;

Simbat fındık içi 150 gram; 17,50 TL

Simbat kavrulmuş tuzlu fındık 150 gram; 11,90 TL

Diğer konularımıza da göz atabilirsiniz;

Bim ceviz fiyatı
Bim kabak çekirdeği fiyatı

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir