Bim Kuru Nane fiyatı

Bim Kuru Nane fiyatı

Bim kuru nane fiyatı baharat kategorisinden sık araştırılan konulardan birisidir. Çünkü kuru naneyi sevmeyen çok nadirdir. Taze ya da kurutulmuş olarak çeşitli yemeklerde rahatlıkla kullanılan ve lezzet katan nane, içerdiği antioksidanlar ve bitkisel bileşikler sayesinde sağlığa olan faydaları ile dikkat çekmektedir. Eklendiği yemeğe ekstra  lezzet katar. Nane kokusu keskin bir bitkidir. Taze olarak tüketimi de yaygındır fakat kuru olarak daha çok kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise taze nane yemeğin içerisinde pek pişirilmez buzdolabında dayanma ömrü baya kısadır, hemen bozulabilir. Ama kurutulmuş haliyle uzun bir süre muhafaza edip dilediğiniz yemeğe aroma katabilirsiniz.

Bim kuru nane fiyatı
Kuru nane görüntüsü

Bim market baharatlarda Destan markayı satmaktadır. Bu kendisine ait bir markadır. Kalitesi yüksek fiyatı ise bütçeye dosttur. Bim Destan nane fiyatı sıkça merak edilmektedir. Kuru naneyi çok seven birisi olarak yaz ayları da yaklaşıyorken bir tarif önerisinde bulunayım. Bence yazın en çok cacığa yakışıyor bu baharat. Şöyle buz gibi yoğurt ve salatalık ile yapılmış bir cacığın üzerine birde nane eklenirse lezzetine lezzet katar. Nanenin gıda endüstrisinde çok çeşitli üründe kullanımı artmıştır. Mesela naneli limonata, naneli şeker, naneli ayran gibi pek çok örnek verebiliriz. Siz mutfağınızda kullanmadan önce sitemizden Bim kuru nane fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Artan hammadde maliyetleri sebebi ile neredeyse her şeye zam gelmiştir. Bundan dolayı Bim 2022 nane fiyatı daha çok araştırılmaktadır. Kuru naneyi evde de yapabilirsiniz fakat bu oldukça maliyetli olacaktır. Çünkü 1 kg taze naneden çok az miktarda kuru nane elde edilir. Taze nanenin fiyatı hem yüksektir hem de yapımı baya zahmetlidir. Bunun yerine hemen Bim raflarına gidip Destan kuru naneyi alabilirsiniz. Fakat öncesinde bu yazımızdan Bim kuru nane fiyatı ile ilgili bilgi almak size pek çok avantaj sağlar.

Bim kuru nane fiyatı
Bir diğer kuru nane görüntüsü

Nanenin faydalarından da biraz bahsedelim; Nanede bulunan rosmanirik asit maddesi ferahlatıcı bir etki sağlar. Bu sayede her mevsim yaşanan solunum yolu hastalıklarında taze nane hem solunum yollarını temizler hem de iltihaplanmaları önler. Günümüzde en çok yaşanan rahatsızlıklardan bir tanesi olan kansızlığa iyi gelir.  Yağlı ve karbonhidratlı yiyecekler sindirim sorunlarına sebebiyet verir. Nane içerdiği mentol sayesinde yaşanan hazımsızlık gibi sindirim sorununa iyi gelir. Salata, çay ya da soğuk çaylara atılan nane yaprağı hazımsızlık sorununu yaşama riskini azaltır. Bu mucizevi bitkinin fiyatı şöyledir;

Bim Destan Kuru Nane 30 gram; 2.50 TL

Diğer konularımıza da göz atabilirsiniz;

Bim karabiber fiyatı 
Bim pul biber fiyatı

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir