Bim Karabiber Fiyatı

Bim Karabiber Fiyatı

Bim karabiber fiyatı baharatlar arasında popüler aramalardan birisidir. Baharatlar yemeklere hem lezzet hem de ekstra vitamin katar. Oldukça sevilen bu baharatsa en çok pilavın üzerinde kullanılır. Bunun dışında pek çok et yemeğinde de sıkça tercih edilir. Kısaca tanımını yapacak olursak Karabiber, çiçekli bitkilerden Piperaceae familyasına ait bitkilerin meyvelerinin kurutulup, baharat şeklinde kullanılmasıyla elde edilen toz şeklidir. Çoğunlukla toz haline getirilmiş hali kullanılsa da bazı kişiler tohum şeklinde alıp ev tipi öğütücülerle birlikte kendileri elde ederler. Bize kalırsa karabiberin her türlüsü lezzetlidir.

Bim karabiber fiyatı
Karabiber görüntüsü

Karabiber acı bir baharattır. Yakından koklarsanız burnunuzu yakar ve hapşırmanıza sebep olur. Bu sebeple dikkatli kullanılmalı, gözden de uzak tutulmalıdır. Neden hapşırığa sebep olur diye baktığımızda; Karabiberin içerdiği piperine isimli madde, buruna kaçtığında, sinir uçlarını tahriş etmekte ve hapşırığı tetiklemektedir. İnsan bedeninin karabibere verdiği bu tepkinin ardında, piperine’yi vücuttan atma çabası vardır. Buruna kaçan bu maddeyi atmak için vücudumuzun verebildiği tek cevap ise: hapşırmaktır.

Bim market baharat grubunda kendisine ait olan Destan markasının satışını yapmaktadır. Sevilerek satın alınan Destan marka yüksek kalitede ürünler üretmektedir. Bim market sıkı denetimler gerçekleştirir, ürünü en hijyenik haliyle sofralarınıza sunar. Fiyat olaraksa piyasaya göre gayet uygundur. Sitemizden Bim karabiber fiyatı ile ilgili bilgi sahibi olacaksınız. Karabiberin bir zararı yoktur ancak fazla tüketime bağlı olarak bazı şeylere sebep olabilmektedir. Bunlar; Aşırı tüketimine bağlı olarak mide yanması gibi problemlere neden olabilir. Karabiberin yakıcı özelliğinden dolayı, direk cilde temas ederse tahrişe sebep olabilir. Gastrit hastalığı ile mücadele eden hastalar karabiber tüketimine çok daha dikkat etmelidir. Nadir de olsa, aşırı tüketildiğinde ciltte tahrişe ve kızarıklıklara neden olabilmektedir.

Bim karabiber fiyatı
Bir diğer karabiber görüntüsü

Bim baharat fiyatları merak konusudur. Çünkü Bim markette her çeşit baharatı her zaman bulabilirsiniz. Bizim sitemizden de en doğru Bim karabiber fiyatına her zaman ulaşabilirsiniz. Dilerseniz sitemizi kayıt edip bizlere daha hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz.  Bim kaliteden hiçbir zaman ödün vermeden her türlü ürünü en uygun fiyat garantisi ile satışa sunar.

Bim Destan Karabiber 75 gram Fiyatı; 8.60 TL

Diğer konularımıza da göz atabilirsiniz;

Bim pul biber fiyatı
Bim susam fiyatı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir