Bim Nişasta Fiyatı

Bim Nişasta Fiyatı

Bim nişasta fiyatı özellikle hamur işi grubunda en çok araştırılan konulardan bir tanesidir. Nişasta, içerisine girdiği tarifin ağızda dağılan bir yapıda olmasını sağlar. Homojen bir görünüm elde eder ve özellikle kurabiyelerde kum gibi denilen o kıvamı sağlar. Sos ve muhallebilerde de kıvam vermesi amacıyla kullanılır. Endüstriyel mutfakta da oldukça fazla kullanımı mevcuttur. Nişastanın iki çeşidi bulunmaktadır. Bunlar mısır ve buğday nişastasıdır. Farkı ise şudur; buğday nişastası daha çok sütlü tatlıların ve tatlı hamur işlerinin içerisinde kullanılırken, mısır nişastası da daha çok tuzlu tarifler ya da bağlayıcıya ihtiyaç duyulan sosların içerisinde kullanılır. Her iki çeşidinde fiyatı gayet makuldür. Ve bir paketi onlarca tarife yetirebilirsiniz. Bu açıdan ekonomik ve pratik bir üründür.

Bim nişasta fiyatı
Örnek bir nişasta görseli.

Bim reyonlarında Yazgan marka nişastayı satmaktadır. Bu marka Bim’in kendisine aittir. Oldukça güvenilir ve sevilen bir markadır. Bim sıfırdan tesis kurmak yerine açığa çıkan bu maliyeti fiyatlarına olumlu olarak yansıtmaktadır. Zaten çok tercih edilmesinin sebeplerinden birisi de budur. Bu ürünü almaya gitmeden önce tarayıcınızdan Bim nişasta fiyatı olarak aratıp sitemizden bilgi alabilirsiniz. Gıda sektöründe yaygın bir ham madde olan nişasta, beyaz ve renksizdir.  Nişastanın kolay bozulmaması için suyla temas ettirmekten kaçının. Paketinde nemlenen nişasta bozulmaya elverişlidir.

Nişasta kalori bakımından türüne göre farklılık gösterir. Karbonhidrat içerdiği için 1 çay kaşığı nişasta ortalama 20 kaloriye denk gelmektedir. Besin değeri ise karbonhidrat, sodyum, lif ve protein açısından zengindir.

Bim nişasta fiyatı
Nişasta kullanılan yiyecekler.

Yapılacak olan menüye göre değişkenlik gösterse de misafir geleceği zaman genelde tuzlu tarifler yapılmaktadır. Bu sebeple Bim mısır nişastası fiyatı popüler bir aramadır. Ama tabi yanına tatlı tariflerde ekleneceği için Bim buğday nişastası 2022 fiyatı hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Hammaddeye gelen zamlar sebebi ile neredeyse her şey pahalanmış durumdadır. Ama Bim halkın yanında olup aile bütçesine devamlı katkı sağlamaktadır. Öncesinde Bim nişasta fiyatı için bilgi sahibi olarak pek çok avantaj sağlayabilirsiniz. Bim’de satılan bu nişasta kilitli ambalaj özelliğine sahiptir. Bu sayede kullandıktan sonra başka bir saklama yöntemine ihtiyaç duymadan ambalajın ağzını kapatıp uzun süre tazeliğini koruyabilirsiniz.

  • Bim Yazgan Nişasta Fiyatı; 4,50 TL

Farklı konular için aşağıya göz atmanızda fayda olacaktır.

Bim damla çikolata fiyatı
Bim çikolatalı sos fiyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir