Bim Badem Fiyatı

Bim Badem Fiyatı

Bim badem fiyatı hakkında bilgi almak isteyenler genelde bizim sayfamızı takip etmektedirler. Çünkü her zaman en güncel fiyat bilgisini sizlere ulaştırmaktayız. Badem ağaçta yetişen kabuklu bir kuruyemiştir. Toplandığında yaştır ve gerekli işlemlerden geçirilir. Çiğ ve kavrulmuş badem olarak ikiye ayrılmaktadır. Çiğ badem genelde sağlıklı beslenmeyi hayat tarzına çevirmiş insanlar tarafından tercih edilir. Yaş haliyle bayatmış gibi bir tat verir ama bu tamamen yaş olmasıyla ilgilidir. Kavrulmuş badem ise lezzet olarak çok daha üst seviyededir.

Bim badem fiyatı
Badem görüntüsü

Badem çerez olarak tüketilse de bir çok çeşitli tarifte kullanılmaktadır. Örneğin, bademli kurabiye, badem şekeri gibi tarifleri çok güzel bir şekilde tamamlamaktadır. Bim market kendisine özel üretim yaptırdığı Simbat markayı satmaktadır. Diğer çerez türlerinde olduğu gibi bademde de en önemli özellik taze olmasıdır. Buna önlem olarak; Özel kilitli paketler vardır. Sayesinde ürünler hava almadan daha uzun süre taze kalmaktadır. Çiğ ve kavrulmuş çeşidini Bim raflarında bulabilirsiniz. Fakat zaman zaman aktüel olarak kabuklu çeşidi de gelmektedir. Bu sebeple Bim kabuklu badem fiyatı merak edilebilmektedir. Sitemizden Bim badem fiyatı ile ilgili tüm bilgileri alabileceksiniz.

Bim market her zaman için tüm ürün gruplarını tüketiciye uygun fiyatlarla sunmaya çalışmaktadır. Bim badem 2022 fiyatı yılın başlamasından itibaren araştırılmaktadır. Badem ortalama bir aile bütçesine göre biraz maliyetlidir. Fakat Bim sayesinde böylesine güzel lezzetli ve yararlı bu kuruyemişi cebinizi sarsmadan satın alabilirsiniz. Evde hep bulundurmalısınız çünkü günlük olarak tüketimi gayet önemli bir yere sahiptir. Ama satın almadan önce sitemizden Bim badem fiyatı hakkında bilgi sahibi olarak markete gitmeniz pek çok avantaj sağlar. Bu faydalar nelermiş biraz bahsedelim;

Bim badem fiyatı
Dalında bir badem görüntüsü

Doymamış yağ bakımından zengin olan badem kötü kolesterol seviyesini düşürür. E vitamini sayesinde cildin adete yenilenmesini destekler. İnsan vücudunun bazı organların çalışması için günlük magnezyuma ihtiyaç duyar. Günde tüketilen bir avuç çiğ badem bu vitaminin yüzde 50’sini karşılar. Sağlıklı kilo vermede birinci sıralarda yer alan besindir. Yağ ve kalorisi yüksek olmasına rağmen gün ortasında tüketilen bir avuç çiğ badem günün geri kalanında açlık hissi vermez. İçerdiği yüksek fosfor sayesinde de kemik oluşumu ve iyileşmesini sağlar. Peki birde besin değerinden bahsedelim; kavrulmamış ve tuzsuz halde 100 gramında 570 kcal enerji, 3,7 gram karbonhidrat, 18,7 gram protein ve 54,1 gram yağ bulunur.

Bim Çiğ Badem Fiyatı 

Bim çiğ badem fiyatı konusunda önce biraz kendisinden bahsedelim.  Çiğ badem, adından da anlaşılacağı üzere bademin hiçbir işlemden geçmemiş olan halidir. En sağlıklı olanı aslında bu şekildedir. Ama tat olarak herkes tarafından sevilmemektedir. Fakat faydaları gerçekten saymakla bitmeyecek kadar çoktur.

Bim Simbat Çiğ Badem 150 gram Fiyatı;  14,50 TL

Bim Kavrulmuş Badem fiyatı

Bim kavrulmuş badem fiyatı daha çok araştırılan bir konudur. Bademler tuzlanarak kavurma işleminden geçer bu şekilde nemini kaybeder ve kıtır kıtır bir tada sahip olur. Bundan dolayı lezzet olarak daha çok sevilir.

Bim Simbat Kavrulmuş Badem 150 gram Fiyatı; 12,95 TL

Diğer konularımıza da göz atabilirsiniz;

Bim fındık fiyatı
Bim ceviz fiyatı

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir