Bim Avokado Fiyatı

Bim Avokado Fiyatı

Bim avokado fiyatı en çok araştırılan tropik meyvelerden birisidir. Avokado özellikle son dönemlerde ülkemizde yaygın halde satılmaya ve kullanılmaya başlamıştır. Çünkü çok lezzetli hem de sağlığa faydası sayamayacak kadar fazladır. Kullanımı gün geçtikçe artan avokado, içeriğindeki zengin mineraller sayesinde mutfaklardan eksik edilmemesi gereken bir sağlık deposudur. Bu meyve tane olarak fiyatlandırılır. Ve fiyatı biraz yüksektir. Fakat Bim sayesinde piyasaya göre neredeyse yarı fiyatına satın alabilirsiniz. Ek gıdaya geçmiş olan bebeklerde de yaygın olarak kullanılır. Hatta her gün bir miktar verilmelidir. Çeşitli tarifler yapılabilir. Örneğin; avokado ve labne peynirli karışım, avokado ve muzlu muhallebi gibi tarifler bebekler için çok besleyicidir.

Bim avokado fiyatı
Avokadolu sandviçler

Bim meyve sebze bölümünde avokadoyu her zaman bulabilirsiniz. Lakin insanlar Bim avokado olgunlaşmış mı diye merak etmektedir. Bu değişkenlik gösteren bir özelliktir. Kasaların içinde elinizle bakarak ister olgun ister ham olarak seçebilirsiniz. Sadece ham olan varsa şöyle bir önerimiz var; olgunlaşmamış avokadoyu elma ile aynı poşete koyduğunuzda kısa bir sürede istediğiniz hale gelecektir. Diyelim ki yarısını kullandınız diğer yarısının kararmaması için kavanozdaki suya bir damla zeytinyağı damlatıp kalan kısmı böyle muhafaza edebilirsiniz. Fakat öncesinde sitemizden Bim avokado fiyatı hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Peki avokado seçerken nelere dikkat edilmeli ondan bahsedelim. Baş ve işaret parmağınızla avokadonun sapını tutun. Hızlı bir şekilde dışarı doğru çekin. Eğer avokadonun sapı sorunsuz bir şekilde kopuyorsa, yeterince olgunlaşmış demektir. Eğer sapı kopmuyorsa, henüz olgunlaşmamıştır ve yenmeye hazır değildir. Tercihinizi buna göre yapabilirsiniz. Bu meyve B6, C, E ve K vitaminleri bakımından zengindir. 1 adet avokado, yaklaşık 250 kalori değerindedir. Avokado sağlık beslenmeyi ilke edinmiş kişiler tarafından çokça tüketilir. Satın almaya gitmeden önce Bim avokado fiyatı konusunda bilgi sahibi olmak pek çok avantaj sağlar.

Bim avokado fiyatı
Kesilmiş avokado görüntüsü

Kimisi tadını ham haliyle sevmez. Bu sebeple farklı birçok tarif ortaya çıkmıştır. Mesela buna örnek olarak; Avokado, krem peynir, roka, nane ve fesleğen ile hazırlanan sandviç, sağlıklı beslenmek isteyenler için idealdir. 10 dakikada hazırlanan avokadolu sandviçi okul veya iş yerinde de tüketebilirsiniz. faydalarından da kısaca bahsetmek istiyorum;

Avokado, diğer meyvelere kıyasla sağlıklı yağ açısından oldukça zengin bir meyvedir. İçinde bulunan çok sayıda antioksidan sayesinde bağışıklık sistemini destekleyici özelliğe sahiptir. Avokadoda bulunan vitaminler kanser hastalıklarına karşı da koruyucu bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda çok iyi bir Folat(folik asit) kaynağıdır. Sağlıklı bir hamilelik için önemli olan bu asit, yeni hücrelerin üretilmesine ve korunmasına yardımcı olur. Göz, cilt ve saç sağlığı için faydalı bir meyvedir.

Bim avokado 1 adet fiyatı ; 5,75 TL

Diğer konularımıza da göz atabilirsiniz;

Bim karpuz fiyatı
Bim bamya fiyatı

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir