Bim Kadayıf Fiyatı

Bim Kadayıf Fiyatı

Bim kadayıf fiyatı bugünlerde gündeme gelmektedir. Ramazan ayı ile birlikte akla gelen tatlılardan birisidir. Hem normal günlerde hem de bayramlarda sıkça yenilmektedir. Her ne kadar şerbetli olsa da hafif bir lezzeti vardır. Bim marketler de müşterileri için kadayıf temin etmektedir. Her zaman olduğu gibi elbette fiyatı da makul seviyededir. Alışveriş için ayırdığınız paranın büyük kısmını harcamanıza gerek kalmamaktadır.

Bim Kadayıf Fiyatı
Kullanıma hazır kadayıf topları.

Kadayıf ile birçok farklı tarif uygulamak mümkündür. En bilineni klasik şerbetli versiyonudur. Üzerine fındık ya da ceviz dökülerek yenilebilir. Bunun dışında muhallebili kadayıf da çok sevilen tatlardan birisidir. Şekerin ağırlığını aldığı için benim de tercih ettiğimdir. Tek yapmanız gereken muhallebiyi hazırlayarak tepsiye dökmektedir. Üzerine kızarmış kadayıfları serpebilirsiniz. Oldukça pratiktir ve zaman kazandırır. Ayrıca Bim muhallebilik kadayıf fiyatı bütçenizi zorlamayacaktır.

Bim kadayıf fiyatı
Kaymaklı kadayıf tatlısı.

Bana göre Bim tatlı konusunda kendini aşmış vaziyettedir. Kemalpaşa, güllaç yaprağı ve kadayıf favorilerim arasındadır. İçerikte kullanılan hammaddelerin özenle seçildiği belli oluyor.. Pişirirken dahi farkı hissedebiliyorsunuz. Hem de bunları yaparken Bim kadayıf fiyatı sayesinde kara kara düşünmenize gerek kalmıyor. Aktüel olarak gelebilen değişik türlerini de test etmeyi unutmayın.

 • Bim kadayıf fiyatı 7 TL olarak belirlenmiştir.

Bim Tel Kadayıf Fiyatı

Kadayıfın en bilinen türü tel olanıdır. Bundan ötürü Bim tel kadayıf fiyatı da sıkça araştırılmaktadır. Hazır şekilde pastanelerden de alınabilmektedir. Fakat ben daha çok evde yapmayı tercih ediyorum. Bir paket ile çok sayıda porsiyon çıkıyor. Kalabalık aileye sahip olanlara da bunu yapmayı tavsiye ederim. Zahmetsizce yapabileceğiniz tarifinden bahsedeceğim. Kaymak ile de tercih edebilirsiniz.

Bim Tel Kadayıf Fiyatı
Tel kadayıf üretim şekli.
 1. Öncelikle yapmamız gereken tel kadayıf şerbetini hazırlamaktır. Tencereye koyduğunuz su ve toz şekeri iyice karıştıralım ve ocağın üstüne koyarak kısık ateşte kaynatalım. Sonrasında hemen limon suyu ekleyelim ve soğuması için bir yere koyalım.
 2. Uygun fiyatlı Bim tel kadayıfları derin bir kaba dökelim. Üzerine erittiğimiz tereyağını dökelim. Sonra güzelce karıştırarak birbirlerine geçmelerini sağlayalım.
 3. Daha sonra yarısını köfte yapar gibi bastırıp sıkıştıralım ve tepsiye dizelim.
 4. Üzerine istediğiniz miktarlarda fıstık veya ceviz içi serpiştirelim.
 5. Elimizde kalan diğer tel kadayıf topaklarını da üstlerine koyalım.
 6. Önceden 180 derecede ısıttığınız fırına yerleştirelim. Tepsiyi alt kısmına yakın koymaya dikkat edelim. Ara sıra kontrol ederek 45 dakika pişirelim.
 7. Fırından çıkarttığımız tel kadayıfın kısa bir süre sıcaklığının geçmesini bekleyelim. Sonrasında daha önce hazırladığımız soğumuş şerbet ile ıslatalım.
 8. Bu aşamada şerbetin mutlaka soğuk olduğuna dikkat etmemiz gerekiyor. Sıcak olması halinde istediğimiz sonucu elde edemeyebiliriz.
 9. Şimdi de kadayıfın şerbeti çekmesini beklememiz gerekiyor. İyice emdikten sonra istediğiniz şekilde dilimleyebilirsiniz. Bu şekilde servise hazır hale gelecektir. Tüm bunlar içinse Bim’e uğramanız yeterlidir. Şimdiden afiyet olsun!
 • Bim tel kadayıf fiyatı 2022’de 7,6 TL olarak belirlendi.

Bim Yaş Çiğ Kadayıf Fiyatı

Yukarıda bahsettiğim tarifi uygulamak isteyenler Bim yaş çiğ kadayıf fiyatı ne kadar? diye sorabilir. 2022 senesinde fiyatı fazlaca artmayan ürünlerden birisidir. O nedenle en güncel halini sizlere aktarıyorum.

Bim Yaş Çiğ Kadayıf Fiyatı
Yaş çiğ kadayıftan yapılmış müthiş bir tatlı.
 • Bim yaş çiğ kadayıf fiyatı 2022 yılında 8,5 TL olarak belirlenmiştir.

Bim Hazır Kavrulmuş Kadayıf Fiyatı

Bim hazır kavrulmuş kadayıf fiyatı da merak uyandıran konulardan birisidir. Çiğ alıp kızartmakla uğraşmak istemeyenler buna yönelmektedir. Oldukça kolay bir şekilde tatlı yapmanız için fiyatını paylaşıyorum.

 • Bim hazır kavrulmuş kadayıf fiyatı 2022’de 9,7 TL şeklindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir