Bim Şehriye Fiyatı

Bim Şehriye Fiyatı

Bim şehriye fiyatı hakkında güncel bilgiyi sizlerle paylaşacağız.  Şehriye genelde çorba ve pilavda kullanılır. Buğday unu hamurundan çeşitli biçimlerde kesilerek kurutulup elde edilir. Şehriyenin genel olarak iki çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arpa ve tel şehriyedir. İçeriği tamamen aynıdır tek farkı şeklidir. Tel şehriye spagetti gibi yuvarlak kesitlidir ama çapı tel gibi çok daha küçüktür. Arpa şehriyenin şekli ise mekik gibi oval ve yassıdır. Şehriye bol miktarda protein, B1, B3 ve B6 vitaminleri içermektedir bu sebeple oldukça besleyici olmaktadır. Şehriye çorbası kalbi kuvvetlendirmeye yarayan en faydalı çorbadır. Kemikleri güçlendirmeye yaraması açısından gelişim çağında da oldukça fayda sağlar.

Bim şehriye fiyatı 2022
Arpa şehriye ile yapılmış çorba.

Pilavlarda çoğunlukla arpa şehriye tercih edilir. Tel şehriye daha çok çorbalarda tercih edilir. Arpa şehriyenin çorba ve pilav harici salatası, mezesi vardır. Bunun yanında sadece arpa şehriye pilavı da oldukça lezzetlidir. Daha birçok yemeğin içine girerek lezzeti besleyiciliği arttırır. Oldukça fazla kullanılan bu muhteşem gıda Bim raflarında yerini almaktadır tabi öncesinde Bim şehriye fiyatı hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Özellikle de Bim arpa şehriye fiyatı çok merak edilmektedir. Ama Bim tel şehriye fiyatı da gayet sık aratılmaktadır.  Şehriyenin besin değerinden biraz bahsedecek olursak; 1 Çorba Kaşığı Şehriye 71,40 kaloridir. Şehriye içeriğinde 14,68 Karbonhidrat(g), 2,22 Protein(g), 0,28 yağ(g), 0,68 lif(g), 1,00 Sodyum(mg), 27,20 potasyum(mg), 6,20 Kalsiyum(mg), 0,38 ve Demir barındırır. Ve birde arpa şehriye pilavı tarifi vermeden geçemeyeceğim.

Sebzeli arpa şehriye pilavı için; Tereyağını eritin kırmızı, yeşil biber ve havucu kavurun üzerine 1 su bardağı arpa şehriyeyi ekleyip 2 su bardağı su ekleyin. Kapağı kapatıp altını kısın suyunu çekince mis gibi pilavınız hazır. Afiyet olsun.

Bim şehriye fiyatı
Tel şehriye kullanılan farklı bir yemek.

Bim’de Cardella ve Filiz marka şehriye bulunmaktadır. Cardella marka Bim’in kendisine aittir. Üstün lezzet ve üstün kalite ile en uygun fiyatlarla Bim raflarında her zaman yerini almaktadır. Son zamlardan sonra Bim şehriye fiyatı daha merak edilir hale gelmiştir. Filiz marka da tabi ki çok güzeldir ama aynı kalitedeki ürünü daha uygun fiyata almak daha mantıklıdır. Bim bu avantajı tüm ürünlerinde size sunmaktadır. İki marka arasında iki kat fiyat farkı mevcuttur. Özellikle sık zamların geldiği bu dönemde karlı alışverişler yapmak oldukça önemlidir.  Bim şehriye fiyatları 2022 detayları şöyledir;

  • Bim Cardella arpa şehriye fiyatı 500 gr = 4,95 TL
  • Bim Cardella tel şehriye fiyatı 500 gr = 4.94 TL

Farklı konularımız için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Bim makarna fiyatları
Bim bulyon fiyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir