Bim Sütlaç Fiyatı

Bim Sütlaç Fiyatı

Bim sütlaç fiyatı hakkında bu yazımızda bilgi vereceğiz. Sütlaç, Türk mutfağında yer alan birçok sütlü tatlı içinde en yaygın yapılanlarından ve tanınanlarından biri de sütlaçtır. Başlıca malzemeleri pirinç, süt ve şekerdir. Besleyici değeri yüksek olan bu tatlı Türkler için bir vazgeçilmezdir. Az malzemeli ve yapımı pratiktir.  Biraz tarihinden de bahsedecek olursak edindiğim bilgilere göre; Sütlaç, ”sütlü aş” veya ”sütlü pirinç” adlarıyla ilk olarak 15. Yüzyılda tıbbi kitaplarda ve Kaygusuz Abdal’ın şiirlerinde geçer. İtalyan mutfağına da giren sütlaç, Papa V. Pius’ın 1570’de verdiği bir ziyafetin üçüncü yemeği olarak ”üzerine şeker ve tarçın serpilmiş Türk usulü sütlü pirinç” diye sunuldu. Tarçın, sütlacın üzerine en yakışan şeylerden biridir. Onun dışında kırılmış ceviz, fındık gibi şeylerde oldukça yakışır.

Bim Sütlaç Fiyatı
Harika görünen sütlaç kaseleri.
  • Sütlaç evde yapılabilen bir tatlıdır. Ancak gelen zamlardan sonra malzemeleri bir araya getirmek ya da günümüzde zaman kavramının çok önem kazanması sebebi ile hazır almak daha pratiktir. Bim’de Osmanoğlu markalı sütlaç bulunmaktadır. Tüketiciler tarafından beğenisi yüksektir. Kıvamı, tadı ve fiyatının uygun olması bu sütlacı tercih sebebi yapmaktadır. Gelenekselliği hiç bozulmadan yüksek kalitede sıkı kontrollerle üretimi yapılır ve Bim’in buzdolabında son tüketim tarihine kadar tazeliğini korur. Markete gidip sütlaç almadan önce sitemizden Bim sütlaç fiyatı konusunda güncel bilgiye sahip olacaksınız. Bim marketteki bu sütlacın fırın ve normal olmak üzere iki çeşidi vardır. Fırın sütlacın üzeri yanık gibidir. Ve verdiği bu isli tat tüketici tarafından sevilmektedir. Bu arada benim gönlümde fırın sütlaçtan yana. Bu yüzden Bim fırın sütlaç fiyatı hakkında da bilgi vereceğiz. Bu tatlı çok pratiktir evet ama kıvamını tutturmak işin biraz püf noktasıdır. İşte size tam kıvamlı yapmak için birkaç püf nokta;
  • Sütlaç yaparken pirinci önce su, sonra sütle pişirmelisiniz. Sütü eklemeden önce pirinçlerin suyu iyice çektiğine de emin olmalısınız.
  • Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da sütün soğuk olması. Sütlacın kıvamının iyi olması için soğuk sütten şaşmayın.
  • Sütlacın kıvamını artırmak için içine pirinç unu eklenir. Bu eklemeyi yapmadan önce pirinç ununu suda ezin. Sulandırılmış pirinç ununu ılıştırmadan tencereye eklemeyin.
  • Sıcak ve soğuk sıvıların aniden bir araya gelmesi tatlınızın kıvamına zarar verebilir.
Bim Fırın Sütlaç Fiyatı
Güveçte sunulan fırın sütlaç.

Sütlacın 100 gramı 21.58 gram karbonhidrat, 1.78 gram protein, 1.36 gram yağ, 0.36 gram lif içermektedir. Çocuklarında çok sevdiği bu tatlıyı Bim dolaplarında her an bulabilirsiniz. Fakat öncesinde Bim sütlaç fiyatı için en güncel bilgiyi sitemizden öğrenmelisiniz. Bu sayede ev ekonominizi daha sağlıklı yönetebilirsiniz. Detaylı bilgiler aşağıdaki şekildedir.

  • Bim Osmanoğlu fırın sütlaç fiyatı (200gram) = 5 TL

Diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Bim supangle fiyatı 2022
Bim puding fiyatı
Bim cheesecake fiyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir